Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler “'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy gezilecek yerleri için misafir tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Barış Manço Evi
Barış Manço Evi

-

Gitmiş kadar oldum

Ne güzel anlatmışsınız. Okuyunca gerçekten gitmiş kadar oldum. :) Ben Barış Manço'nun doğum gününde orada bulunmuştum, kendisinin anısına pasta kesmiştik. Harika bir atmosferdi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Göztepe Özgürlük Parkı
Göztepe Özgürlük Parkı

-

Olağanüstü güzel

Her yaş grubuna hitap edecek, olağanüstü güzel bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kazım Karabekir Paşa Müzesi
Kazım Karabekir Paşa Müzesi

-

Yaşayan tarih evi

Kurtuluş Savaşı'mızı ve sonrasında bir paşanın nasıl yaşadığını, nelerle uğraştığını, nelerle karşılaştığını kendi gözlerinizle göreceğiniz, yaşayan tarih evi. Yakında cumartesi günleri de ziyaretçilerin gezmesine açılacak.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

-

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

-

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

-

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Kadıköy Gezilecek Yerler

Toplam 31 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Balık tutkunları için vazgeçilmezi bir yer olan Kadıköy Balıkçılar Çarşısı, haftanın yedi günü boyunca tüm alışverişçilerine hizmet veriyor. Aynı zamanda bu çarşı Kadıköy Barlar Sokağı kadar da ünlüdür.

Mevsimine göre satılan balık çeşitleri arasında; Torik, Çupra, İstavrit, Hamsi ve Barbun gibi balıkları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Günün hemen hemen her saati balık severlerin oluşturduğu çarşı, en lezzetli balıkları damağınızla buluşturuyor. Meze almak istediğinizde burada bulunan şarküteriler sizleri bekliyor olacak. Balığı sevmeyenlerin bile hayranlığını kazanan lezzetli balıklar, her damağa dokunduğunda vazgeçilmez bir yer ediniyor. Bütçenize uygunluğuyla sizi zorlamayacak Kadıköy Balıkçılar Çarşısı sadece balıkları seçmenizi bekliyor.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul Kadıköy'de bulunan ve İstanbul-Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olan Haydarpaşa Tren Garı, devrin Osmanlı padişahı ll. Abdülhamit döneminde 1906-1908 yılları arasında yapılmıştır. Binanın inşaatı bir Alman şirketi tarafından gerçekleştirilmiştir. İki Alman mimar olan Otto Ritter ve Helmuth Conu adlı mimarların projesidir.

Haydarpaşa Tren Garı, yıllardır üzerine düşen görevi yerine getirerek milyonlarca insana kucağını açmıştır. Şehirler terkedilirken, şehirler keşfedilirken belki de en çok bu tarihi gar misafir etmiştir konuklarını. Tarihte büyük hasar gören Haydarpaşa Tren Garı, I. Dünya Savaşı sırasında gar deposunda bulunan cephanelere 1917'de yapılan bir sabotajla çıkan yangında büyük bir bölümü yanmıştır. O dönemde aslına uygun şekilde restore edilmiştir. 28 Kasım 2010 yılında çatısında çıkan yangından dolayı çatısı çökmüş ve tekrar büyük bir hasar meydana gelmiştir.

İşte bu yüzden çok şey görmüş geçirmiştir. Ama hala o yaşlı görüntüsüyle birlikte çoğu insanın anılarının geçtiği unutulmaz bir yer edinmiştir. Böylesine heybetli bir yapıya sahip olan Haydarpaşa Tren Garı, gidip görmeyenler için büyük bir kayıp olacaktır. Hayatının parçalarını anılarıyla birleştirenlerdenseniz, bir parçada Haydarpaşa Tren Garı'ndan ekleyin. O sizinle anı yaşamak için hala ayakta.

 • Parklar
Kadıköy'ün en gösterişli, bir o kadar dinlendirici ve eğlendirici parklarının ilk sıralarında yer alıyor Göztepe Özgürlük Parkı.

İçerisindeki yeşil alanlar, süs havuzları, girişindeki heykel, bir günün dolu dolu geçmesini sağlıyor. Göztepe Özgürlük Parkı'nda yürüyüş ve koşu parkurları da bulunuyor. Günün dilediğiniz vaktinde Özgürlük Parkı'ndaki koşu parkurlarında spor yapabilirsiniz. Parkta minikler de düşünülmüş ve oyun parkları yapılmış. Yani parkta yok yok!

Her yaşa hitap eden Göztepe Özgürlük Parkı'nda sıkılmak söz konusu bile olmaz.

 • Müzeler
Türkiye'de ilk kez Barış adının verildiği bir çocuk olmaktan çok daha fazla şey kattı bu ülkeye Barış Manço.
1980 ve 2000 yılları arasında çocukluğunu geçirmiş herkes bu adresi neredeyse ezbere bilir: Barış Manço Moda 81300. Bu yüzden Y kuşağı çocukları için Moda = Barış Manço. 'Adam Olacak Çocuk' programı ise tüm çocukları ekranlara kitlediği yetmiyormuş gibi izleyen tüm çocuklar programa katılmak için can atıyordu.

İşte bu büyük ustanın; arabası, piyanosu, çalışma masası, efsane yüzükleri, kostümleri, fotoğrafları ve aldığı yüzlerce ödül ile daha birçok kişisel eşyası ailesi ile yaşadığı Moda'daki bu evde ziyaretçilerini bekliyor.

“'Bir insandan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse, o insan o zaman ölmüştür.”'

1 Şubat 1999 tarihinde beklenmedik bir anda aldı tüm sevenleri onun acı haberini. 7'den 70'e herkesin Barış Abisi artık bizlerle değildi. Onun aramızdan ayrılması ile yaşadığı bu ev orijinaline uygun şekilde korunarak Kadıköy Belediyesi'nin de desteği ile müze haline getirildi sevenlerine kapıları açıldı.

Uzun uğraşlar ve Manço ailesinin de desteği ile 2010 yılında açılan ve müze ev özelliği taşıyan Barış Manço Evi 19.yy. Viktoryen tarzı mimariye sahip bir köşktür. Ev içerisinde giriş katının hemen sağında salon bulunmaktadır. Yine girişin hemen sol tarafında da yemek odası yer alır. Yemek odasının mobilyalarının antikalığı ve güzelliği yanında masanın üzerinde Barış Manço'nun aramızdan ayrılmadan önce son kez not aldığı ajandası, cep telefonu ve arabasının anahtarını görmek insanı gerçekten duygulandırıyor.

Giriş katındaki salonun sonunda da tüm dünyadan kendi şahsına verilen ödüller, madalyalar ve plaketler sergileniyor. Yemek odasının arka tarafında ise konserlerinde, askeriyede ve özel hayatında kullandığı kıyafetler cam vitrinlerin içerisinde incelenebiliyor. Ayrıca salonun girişinde Manço'nun Avusturya'dan aldığı piyanosu da görülebilir.

Merdivenlerden çıkarak birinci kata ulaştığınız zaman merdivenin hemen sağında banyo, solunda ise 2 adet yatak odasına geçiş koridoru yer almaktadır. Kendi yatak odasının hemen karşısında misafir yatak odası bulunmaktadır ki misafir yatak odasının mobilyanın oldukça değerli ve antikadır. Evin ikinci katında ise sadece çocuklara ayrılmış olan bölüm bulunmaktadır. Aynı katta bulunan bir diğer odaya “'Adam Olacak Çocuk Odası”' adı verilmiştir ve bu odada sanatçının aynı ismi taşıyan programı bir tv ekranından yayınlanmaktadır. Evin en alt katında ise yazlık bahçe, kışlık bahçe, şövalye odası yer almaktadır.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un güzellikleri arasında kendini gösteren Kalamış Parkı, Kadıköy ilçe sınırları içerisindedir.

Bostancı istikametine kadar uzanan park, içinde muhtarlık sarayını, birkaç bankı ve çocuk parkında oluşmaktadır. Aynı zamanda futbol, tenis ve basketbol sahalarıyla ilgi görmektedir Kalamış Parkı.

Burada bulunan bir bölgeye daha Kalamış Parkı denilmektedir. Bu bölgede Kalamış Marina'nın devamı bulunmaktadır. Yat otoparkı tarafında oldukça geniş bir alana sahiptir. Burada gezinti yerleri vardır. Yıllardır adına Kalamış Parkı denilen yer öyle güzeldir ki, sanki eskiden buranın başka bir ismi varmış ve unutulup Kalamış ismi almış gibi.

Özellikle eski dönemlerde sevgilileri buluşturan Kalamış Parkı, aynı görevini hala sürdürmekte. Buraya gelip eski anılarınızı tazeleyebilir yada yeni anılar biriktirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un en zarif semtlerinden biri olan Moda'da bulunan Assumption Kilisesi, İstanbul'un en önemli Fransız Katolik kiliselerinden biri. 19. yüzyılda inşa edilmiş olan Assumption Kilisesi, bölgenin en büyük kilisesi olma özelliği taşıyor.

Assumption Kilisesi'ni kimin yaptırdığına ilişkin çeşitli rivayetler dolaşıyor. Kimilerine göre kilise Fransızlar tarafından, kimilerine göre ise kilisede locaları da bulunan İtalyan Brentano Ailesi tarafından yaptırılmış.

Eklektik bir tarza sahip olan kilisenin çan kulelerinin farklı bir mimarisi var. Sade görüntüsüyle dikkat çeken kilisenin mimarı ise İtalyan Giovanni Barberini. Assumption Kilisesi oldukça görkemli olmasına rağmen, mütevazı görüntüsüyle görenleri etkisi altına almayı başarıyor.

Kilise hala aktif durumda. Hafta içi Türkçe-Fransızca, cumartesi günleri Türkçe ve pazar günleri Türkçe-Fransızca olmak üzere ayinler düzenleniyor.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, bu ihtişamlı kiliseyi de gezilecek yerler listenize eklemeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un en eski sinagoglarından biri olan Hemdat İsrael Sinagogu, Kadıköy'deki Yeldeğirmeni mevkiinde bulunmakta.

Hemdat İsrael Sinagogu, 1899 yılında inşa edilmiştir. Bölgeye o dönemlerde Yahudiler sinagog, Rumlar ise kilise yapmak istemiş, Sultan Abdülhamit de sinagog yapılmasına izin vermiştir. Bunun üzerine Yahudiler Sultan Abdülhamit'e teşekkürlerini sunmak için sinagogun adını, Arapça köken olan Hamd ile aynı anlama gelen Hemdat koymuşlardır.

Şehrin görülmeye değer yapılarından biri olan Hemdat İsrael Sinagogu, Kadıköy'ün tarihi atmosferinde sağlamlığını hala koruyor. Sadece Hahambaşılıktan alınan izinle ziyaret edilebiliyor.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un birçok yeşil park alanı vardır. Kimi çok büyük alanlar kapsarken, kimi parklar da küçücük halleriyle çıkar karşımıza.

Şehrin mutlaka görülmesi gereken sahil parklarının ilk sıralarında Caddebostan geliyor. Eğer Cadebostan Sahil Parkı'nı daha önce görmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

Caddebostan Sahil Parkı'nı güzel kılan sadece bol miktardaki yeşil alanları değil. Her çeşit insanın gezdiği, kimilerinin yürüyüş ve koşu yaptığı, kimilerinin bisiklet ve paten sürdüğü, kimilerinin ise sadece çimlere uzanıp kitap okuduğu bir yer.

Caddebostan sahili birçok etkinliğe ev sahipliği yapmasıyla da tanınıyor. Tabii hiçbir etkinlik yokken Caddebostan'a gidip zaman geçirmenin tadı ayrı.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunuyor Fenerbahçe Adası. Aslında burası eskiden Marmara Denizi'ne uzanan bir burundu ve ismi de Fenerbahçe Burnu olarak anılıyordu. Ancak Fenerbahçe Yat Limanı'nın inşa edilmesiyle birlikte, karayla olan bağlantısı kesildi ve ada halini aldı.

O günden sonra Fenerbahçe Adası ismini alan ada, bir araç ve bir yaya köprüsü olmak üzere, iki köprüyle karaya bağlanmış durumda.

Fenerbahçe Adası üzerinde, Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Feneri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Konukevi yer alıyor. Adaya toplu ulaşım ile ulaşmak isterseniz Kadıköy'den FB1 ve FB2 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Özel teknelerle deniz yolu ulaşımıyla da ulaşmak mümkün Fenerbahçe Adası'na.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Fenerbahçe Adası'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki bir semte ismini veren Kurbağalıdere, küçük derelerin aktığı aktığı büyük bir havzaya sahiptir.

Şerifali Gecekondu Önleme Bölgesinden Moda'ya doğru uzanmaktadır. Bu bölgedeki 10'dan fazla dere Kurbağalıdere'ye bağlanır. Ayvacık Deresi, Ünalan, Sazlıdere, Acısu Deresi ve Kargadere bu derelerden birkaçıdır. 1700'lü senelerden sonra şehzadelerin ve paşaların konaklama alanı olarak kullanılmış olup, uzunluğu 67.680 metredir. 1900'lü yıllarda ise eğlence açısından oldukça yükselen bir dönem yaşamıştır. İstanbul'da unutulan bir değer olan Kurbağalıdere, yaşlı görüntüsüyle her yaş grubundan insanı ziyaretine bekliyor.