Kadıköy tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kadıköy ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kadıköy tanıtım sayfası.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

“'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy için gezilecek yer tavsiyeleri (5)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

Ece Kaya - 16 Mayıs 2013, Perşembe 10:28

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mehmet can güvenmez - 20 Şubat 2015, Cuma 17:20

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mesude Çakır - 28 Ocak 2014, Salı 09:54

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

Özkan Hacıoğlu - 28 Mayıs 2012, Pazartesi 09:48

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

Özkan Hacıoğlu - 10 Şubat 2013, Pazar 21:33

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son YorumlananlarKelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Yazar-şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında kuruldu. Oyuncakların hikayeleri ile dünya tarihini birleştiren İstanbul Oyuncak Müzesi mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Şair-yazar Sunay Akın\'ın projesi olan bu müze, 20 yılda dünyanın farklı yerlerinden toplanan 1000\'den fazla oyuncakla kurulmuş. Günümüzde ise sergilenen oyuncak sayısı 4000\'den fazla. Müze binası sanatçının ailesine ait beş katlı tarihi bir konak.

Müzede sergilenen oyuncakların tamamı da sanatçının kitaplarından, sahnelediği oyunlarından ve televizyon programlarından elde ettiği telif gelirleriyle satın alınmış.

2010 ve 2011 yıllarında \"Avrupa\'nın En İyi Müzesi\" yarışmasında ödüle aday gösterilen müzede aynı zamanda atölye ve gösteri gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Müzeyi pazartesi günleri dışında hafta içi 09:00-18:00, hafta sonu 09:30-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 216 359 45 50
Adres: Ömerpaşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:17 Göztepe, Kadıköy - İSTANBUL
Web: www.istanbuloyuncakmuzesi.com

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un birçok yeşil park alanı vardır. Kimi çok büyük alanlar kapsarken, kimi parklar da küçücük halleriyle çıkar karşımıza.

Şehrin mutlaka görülmesi gereken sahil parklarının ilk sıralarında Caddebostan geliyor. Eğer Cadebostan Sahil Parkı'nı daha önce görmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

Caddebostan Sahil Parkı'nı güzel kılan sadece bol miktardaki yeşil alanları değil. Her çeşit insanın gezdiği, kimilerinin yürüyüş ve koşu yaptığı, kimilerinin bisiklet ve paten sürdüğü, kimilerinin ise sadece çimlere uzanıp kitap okuduğu bir yer.

Caddebostan sahili birçok etkinliğe ev sahipliği yapmasıyla da tanınıyor. Tabii hiçbir etkinlik yokken Caddebostan'a gidip zaman geçirmenin tadı ayrı.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Erenköy'de bulunan Galip Paşa Camii, 19. yüzyıl eserlerinden biridir. 1898 yılında inşa edilmiş olup, Sultan Aziz ve Sultan Hamit döneminde valilikle görevlendirilen Galip Paşa tarafından yaptırılmıştır.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız ve İstanbul otellerinin birinde şimdiden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız, Tarihi Yarımada'daki gezeceğiniz yerlere Galip Paşa Camii'ni de dahil edebilirsiniz.

İstanbul otel kategorisinde butik oteller, pansiyonlar ve lüks oteller bulunuyor. İstanbul tatilinizde şehrin en çok gezilen yerleri arasındaki Topkapı Sarayı'nı, Sultanahmet Camii'ni ve Yerebatan Sarnıcı'nı ziyaret edebilir ve şehrin her köşesini keşfederek uzun bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bu yolculuğunuza Galip Paşa Camii de mutlaka dahil olmalı.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Kozyatağı'nda bulunan Kriton Curi Parkı, gün içerisinde dinlenmek isteyenlerin ve beton yığınları içinde yeşillik arzu edenlerin ilk uğrak yerlerinden biridir.

Yürüyüş ve spor yapmak, kitap okumak, dinlenmek ve birçok aktivitenin yapılabildiği Kriton Curi Parkı, yeşillikler arasında, her şeyden uzaklaşabileceğiniz sayılı yerler arasındadır. İçinde küçük yapay bir küçük dere ve çay bahçesi bulunuyor.

İstanbul'un görülmesi gereken yerlerinden olan bu nokta sizi fazlasıyla dinlendirecek. Kendinizi kalabalıktan uzaklaştırmak istediğinizde Kriton Curi Parkı sizleri bekliyor olacak. Kadıköy gezi listeniz, Göztepe Parkı'nı, Bağdat Caddesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Fenerbahçe Parkı'nı ve Haydarpaşa Tren Garı'nı ekleyebilirsiniz.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Balık tutkunları için vazgeçilmezi bir yer olan Kadıköy Balıkçılar Çarşısı, haftanın yedi günü boyunca tüm alışverişçilerine hizmet veriyor. Aynı zamanda bu çarşı Kadıköy Barlar Sokağı kadar da ünlüdür.

Mevsimine göre satılan balık çeşitleri arasında; Torik, Çupra, İstavrit, Hamsi ve Barbun gibi balıkları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Günün hemen hemen her saati balık severlerin oluşturduğu çarşı, en lezzetli balıkları damağınızla buluşturuyor. Meze almak istediğinizde burada bulunan şarküteriler sizleri bekliyor olacak. Balığı sevmeyenlerin bile hayranlığını kazanan lezzetli balıklar, her damağa dokunduğunda vazgeçilmez bir yer ediniyor. Bütçenize uygunluğuyla sizi zorlamayacak Kadıköy Balıkçılar Çarşısı sadece balıkları seçmenizi bekliyor.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunuyor Fenerbahçe Adası. Aslında burası eskiden Marmara Denizi'ne uzanan bir burundu ve ismi de Fenerbahçe Burnu olarak anılıyordu. Ancak Fenerbahçe Yat Limanı'nın inşa edilmesiyle birlikte, karayla olan bağlantısı kesildi ve ada halini aldı.

O günden sonra Fenerbahçe Adası ismini alan ada, bir araç ve bir yaya köprüsü olmak üzere, iki köprüyle karaya bağlanmış durumda.

Fenerbahçe Adası üzerinde, Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Feneri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Konukevi yer alıyor. Adaya toplu ulaşım ile ulaşmak isterseniz Kadıköy'den FB1 ve FB2 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Özel teknelerle deniz yolu ulaşımıyla da ulaşmak mümkün Fenerbahçe Adası'na.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Fenerbahçe Adası'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul Kadıköy'de bulunan Caddebostan Plajı, 40 yıl aradan sonra tekrar açılmıştır ve insanlar bu temiz plaja akın etmeye devam etmektedir.

Çok yoğun ilgiyle karşılaşan Caddebostan Plajı, yazın sıcağında serinlemek isteyenlerin adresi durumundadır. Her yaz akın akın gelen insanların tercihi olan plaj, tatile gidemeyenleri uğrak yeridir.

Plajda şezlong ve şemsiye bulabilirsiniz. Caddebostan Plajı'nda 30'a yakın soyunma kabini de bulunmaktadır. Halkın ihtiyaçlarına cevap vermekle birlikte, sunduğu kolaylıklarla keyifli zaman geçirmeye de yardımcı oluyor Caddebostan Plajı.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Nice şarkılara, şiirlere, romanlara konu olan İstanbul, göz dolduran tarihiyle yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapar. Bu güzel şehirde gezip görülecek çok yer vardır. Birçoğunu da sitemizde hazırlayıp sizlere sunduk.

Şimdiki durağımız ise Zihni Paşa Camii. Erenköy'de bulunan Zihni Paşa Camii, Erenköy İstasyon Camii olarak da anılmaktadır. II. Abdülhamit döneminde Ticaret ve Nafia Nazırı olan Mustafa Zihni Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Bu muazzam yapı 1905 yılından bu yana günümüze kadar ulaşmış olup; mimarı Vedat Tek'tir.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız Zihni Paşa Camii'ni ziyaret yerlerinize dahil edebilirsiniz. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız bir hafta sonunda camiyi gezebilirsiniz. Kadıköy'ün tarihine ışık tutan yapılar arasındaki Surp Takavor Kilisesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezebileceğiniz diğer yerlerden sadece birkaçıdır.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda, Fenerbahçe burnunda bulunuyor bu tarihi fener. Pek çok yerde tarihinin Osmanlı dönemine uzandığı söyleniyor, ancak Fenerbahçe Feneri'nin tarihi Bizans dönemine kadar uzanıyor.

Fenerbahçe Feneri, Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1562 yılında inşa edilmiş. Fenerin bir parçası olan Süs Düdük Binası ise 1932 yılında yaptırılmış. Osmanlı döneminde yaptırılan ilk fener olma özelliği taşıyan Fenerbahçe Feneri'nin ışığı, yaklaşık 400 yıldır denizcilere yol gösteriyor. Sözü edilmişken, fener ışığının 15 deniz mili uzağa uzandığını belirtmeden geçmeyelim.

Fenerbahçe Feneri'nin insanı şaşkınlığa uğratan pek çok ilginç hikayesi var. Bu hikayelerin en ilgici ise hiç şüphesiz İngiliz işgali sırasında, kuleye çıkmaya yeltenen İngiliz askerlerinin karşısına çıkan Fenerci Mediha Hanım ve kızlarının askerleri sopalarla kovalaması olsa gerek. Bir diğer ilginç hikayeye göre de, fenerin kristali, II. Dünya Savaşı sırasında bir perdeyle karartılmış ve bu nedenle birçok gemi yönünü şaşırarak zor anlar yaşamış.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Fenerbahçe Feneri'ni de ziyaret etmeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul; kiliseleriyle, camileriyle, sinagoglarıyla ve manastırlarıyla zengin tarihini gözler önüne serer. Her köşesi yeni bir keşif yeri, her noktası ayrı bir gezi alanı… İstanbul'da tatil planları yapıyorsanız, uzun bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. İstanbul'un gezilecek yerlerini detaylı bir şekilde daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi bahsedeceğimiz yer, Kadıköy'ün tarihi yapılarından biri, Surp Takavor Kilisesi.

Muvakkithane Caddesi üzerinde bulunan kilise, yapıldığı ilk dönemlerde Surp Asdvadzazin ismiyle anılmaktaydı. Fakat 1855 yılında geçirdiği bir yangının ardından Erzurumlu Murat Garabetyan tarafından yenilenince Surp Takavor ismi ile tekrar ibadete açılmıştır. Surp Takavor'un kelime anlamı Aziz Kral'dır. Ermeni kilisesi olmasına rağmen Ermeni mimarisinden uzaktır.

İstanbul'da her geçen gün gezilecek yeni bir yer keşfedersiniz. Surp Takavor Kilisesi, çok bilinmese de gidip görülecek tarihi mekanlardan biridir. Kadıköy'deki Moda İskelesi, Bağdat Caddesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezeceğiniz yerler arasında olabilir.