Kadıköy tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kadıköy ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kadıköy tanıtım sayfası.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

“'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy için gezilecek yer tavsiyeleri (5)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

-

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

-

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

-

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy'ün en gösterişli, bir o kadar dinlendirici ve eğlendirici parklarının ilk sıralarında yer alıyor Göztepe Özgürlük Parkı.

İçerisindeki yeşil alanlar, süs havuzları, girişindeki heykel, bir günün dolu dolu geçmesini sağlıyor. Göztepe Özgürlük Parkı'nda yürüyüş ve koşu parkurları da bulunuyor. Günün dilediğiniz vaktinde Özgürlük Parkı'ndaki koşu parkurlarında spor yapabilirsiniz. Parkta minikler de düşünülmüş ve oyun parkları yapılmış. Yani parkta yok yok!

Her yaşa hitap eden Göztepe Özgürlük Parkı'nda sıkılmak söz konusu bile olmaz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kazanılan kupalar sonucunda kurulan Fenerbahçe Müzesi, 100 yıllık tarihine sığdırdığı önemli ödülleriyle yeni misafirlerini bekliyor.

Fenerbahçe'nin 1910 yılında kazandığı ilk kupanın ardından oluşan müze fikri, sonraki dönemlerde kupaların artmasıyla hayata geçirilmiştir. 1913 yılında spor kulübünün kupası 10'a yükselince küçük bir vitrin yapılmış, 1932 yılında ise 150 kupaya sahip olması bir odanın düzenlenmesine sebep olmuştur. Fakat 1932 yılında çıkan bir yangınla tüm kupalar yanmıştır.

Yangının ardından Fenerbahçe Müzesi tekrar sıfırdan kuruldu. Müzedeki kupalar, şiltler ve plaketler 1932 yılından sonra biriktirilmiştir. Fakat onca yıl resmilik kazanmaya müze, 2005 yılında resmen açıldı ve ziyaretçileriyle buluştu.

Müzede sadece kupalar ve plaketler yok. Fenerbahçe'nin ilk kuruluş toplantısına ait eşyalar, orijinal formalar, kulüp piyango biletleri, eski maç biletleri, eski üye kartları da müzenin önemli parçaları arasında.

Müze, Kadıköy\'deki Şükrü Saraçoğlu Stadyumu\'nda bulunuyor.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Kozyatağı'nda bulunan Kriton Curi Parkı, gün içerisinde dinlenmek isteyenlerin ve beton yığınları içinde yeşillik arzu edenlerin ilk uğrak yerlerinden biridir.

Yürüyüş ve spor yapmak, kitap okumak, dinlenmek ve birçok aktivitenin yapılabildiği Kriton Curi Parkı, yeşillikler arasında, her şeyden uzaklaşabileceğiniz sayılı yerler arasındadır. İçinde küçük yapay bir küçük dere ve çay bahçesi bulunuyor.

İstanbul'un görülmesi gereken yerlerinden olan bu nokta sizi fazlasıyla dinlendirecek. Kendinizi kalabalıktan uzaklaştırmak istediğinizde Kriton Curi Parkı sizleri bekliyor olacak. Kadıköy gezi listeniz, Göztepe Parkı'nı, Bağdat Caddesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Fenerbahçe Parkı'nı ve Haydarpaşa Tren Garı'nı ekleyebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda, Fenerbahçe burnunda bulunuyor bu tarihi fener. Pek çok yerde tarihinin Osmanlı dönemine uzandığı söyleniyor, ancak Fenerbahçe Feneri'nin tarihi Bizans dönemine kadar uzanıyor.

Fenerbahçe Feneri, Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1562 yılında inşa edilmiş. Fenerin bir parçası olan Süs Düdük Binası ise 1932 yılında yaptırılmış. Osmanlı döneminde yaptırılan ilk fener olma özelliği taşıyan Fenerbahçe Feneri'nin ışığı, yaklaşık 400 yıldır denizcilere yol gösteriyor. Sözü edilmişken, fener ışığının 15 deniz mili uzağa uzandığını belirtmeden geçmeyelim.

Fenerbahçe Feneri'nin insanı şaşkınlığa uğratan pek çok ilginç hikayesi var. Bu hikayelerin en ilgici ise hiç şüphesiz İngiliz işgali sırasında, kuleye çıkmaya yeltenen İngiliz askerlerinin karşısına çıkan Fenerci Mediha Hanım ve kızlarının askerleri sopalarla kovalaması olsa gerek. Bir diğer ilginç hikayeye göre de, fenerin kristali, II. Dünya Savaşı sırasında bir perdeyle karartılmış ve bu nedenle birçok gemi yönünü şaşırarak zor anlar yaşamış.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Fenerbahçe Feneri'ni de ziyaret etmeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Tarihe adını yazdırmış olan ve Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir rol oynayan Kazım Karabekir Paşa adına, Kadıköy'ün Erenköy semtinde bir müze kurulmuştur.

Müze binası Kazım Karabekir Paşa'nın evidir esasında. Paşanın evi restore edilerek 2005 yılında müze olarak ziyaretlere açılmıştır. Kazım Karabekir Paşa Müzesi dört katlı bir yapıdır. Müzede 3500'den fazla eser bulunmakla birlikte; Kazım Karabekir'in portresi, madalyaları, kar ayakkabıları, kemanı, hatıra fotoğrafları, üniforması ve birçok kişisel eşyası sergilenmektedir.

Müze sadece Salı ve Perşembe günleri ziyaret edilebilmektedir. Ziyaretleri saatleri ise 09:00-16:30 arasıdır.

 • Kültür Merkezi
Bağdat Caddesinde bulunan Caddebostan Kültür Merkezi; çeşitli tiyatro ektinlikleri, sergileri, kütüphanesi ve ünlü kişilerle yaptığı söyleşileriyle ön plana çıkıyor.

Türkiyenin ilk butik sanat kütüphanesi Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde 12 Aralık 2007 tarihinde Sayın Av. Selami Öztürk tarafından hizmete açıldı.

Kitap koleksiyonu ağırlıklı olarak sanat kitaplarından oluştuğu için ve başlı başına tüm sanatseverlerin ilgisini çekecek çeşitli sanat dallarına ait kitap ve dergiler bulunduğu için BUTİK Sanat Kütüphanesi olarak düzenlenen kütüphanede, resim, heykel, sanat tarihi, fotoğraf sanatı, geleneksel Türk sanatları, müzik, edebiyat ve sanata ilişkin 2000 adet kitap bulunuyor.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un geçmişinin bir parçası olan Filizli Köşk, Kadıköy'ün Göztepe semtinde bulunmaktadır. Yeşil bir bahçe içinde tarihini sergileyen Filizli Köşk, Yıldız Sarayı'nda görevli olan Tahsin Paşa'ya aittir.

19. yüzyıl eserleri arasında olup, mimarisi Art-Nouveau tarzındadır. Fakat birçok kez sahibinin değişmesinden ve yapılan yenilemelerden sonra tarzından biraz uzaklaşmıştır.

Günümüzde restore edilerek sosyal tesis olarak hizmet vermektedir. Filizli Köşk'ü bir hafta sonu ziyaret edebilir, İstanbul'un tarihine bir adım daha yaklaşabilirsiniz. İstanbul Oyuncak Müzesi de Göztepe'de gezebileceğiniz noktalar arasında.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un en zarif semtlerinden biri olan Moda'da bulunan Assumption Kilisesi, İstanbul'un en önemli Fransız Katolik kiliselerinden biri. 19. yüzyılda inşa edilmiş olan Assumption Kilisesi, bölgenin en büyük kilisesi olma özelliği taşıyor.

Assumption Kilisesi'ni kimin yaptırdığına ilişkin çeşitli rivayetler dolaşıyor. Kimilerine göre kilise Fransızlar tarafından, kimilerine göre ise kilisede locaları da bulunan İtalyan Brentano Ailesi tarafından yaptırılmış.

Eklektik bir tarza sahip olan kilisenin çan kulelerinin farklı bir mimarisi var. Sade görüntüsüyle dikkat çeken kilisenin mimarı ise İtalyan Giovanni Barberini. Assumption Kilisesi oldukça görkemli olmasına rağmen, mütevazı görüntüsüyle görenleri etkisi altına almayı başarıyor.

Kilise hala aktif durumda. Hafta içi Türkçe-Fransızca, cumartesi günleri Türkçe ve pazar günleri Türkçe-Fransızca olmak üzere ayinler düzenleniyor.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, bu ihtişamlı kiliseyi de gezilecek yerler listenize eklemeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Nice şarkılara, şiirlere, romanlara konu olan İstanbul, göz dolduran tarihiyle yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapar. Bu güzel şehirde gezip görülecek çok yer vardır. Birçoğunu da sitemizde hazırlayıp sizlere sunduk.

Şimdiki durağımız ise Zihni Paşa Camii. Erenköy'de bulunan Zihni Paşa Camii, Erenköy İstasyon Camii olarak da anılmaktadır. II. Abdülhamit döneminde Ticaret ve Nafia Nazırı olan Mustafa Zihni Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Bu muazzam yapı 1905 yılından bu yana günümüze kadar ulaşmış olup; mimarı Vedat Tek'tir.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız Zihni Paşa Camii'ni ziyaret yerlerinize dahil edebilirsiniz. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız bir hafta sonunda camiyi gezebilirsiniz. Kadıköy'ün tarihine ışık tutan yapılar arasındaki Surp Takavor Kilisesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezebileceğiniz diğer yerlerden sadece birkaçıdır.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Balık tutkunları için vazgeçilmezi bir yer olan Kadıköy Balıkçılar Çarşısı, haftanın yedi günü boyunca tüm alışverişçilerine hizmet veriyor. Aynı zamanda bu çarşı Kadıköy Barlar Sokağı kadar da ünlüdür.

Mevsimine göre satılan balık çeşitleri arasında; Torik, Çupra, İstavrit, Hamsi ve Barbun gibi balıkları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Günün hemen hemen her saati balık severlerin oluşturduğu çarşı, en lezzetli balıkları damağınızla buluşturuyor. Meze almak istediğinizde burada bulunan şarküteriler sizleri bekliyor olacak. Balığı sevmeyenlerin bile hayranlığını kazanan lezzetli balıklar, her damağa dokunduğunda vazgeçilmez bir yer ediniyor. Bütçenize uygunluğuyla sizi zorlamayacak Kadıköy Balıkçılar Çarşısı sadece balıkları seçmenizi bekliyor.