Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler “'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy için gezilecek yer tavsiyeleri (7)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Göztepe Özgürlük Parkı
Göztepe Özgürlük Parkı

-

Olağanüstü güzel

Her yaş grubuna hitap edecek, olağanüstü güzel bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kazım Karabekir Paşa Müzesi
Kazım Karabekir Paşa Müzesi

-

Yaşayan tarih evi

Kurtuluş Savaşı'mızı ve sonrasında bir paşanın nasıl yaşadığını, nelerle uğraştığını, nelerle karşılaştığını kendi gözlerinizle göreceğiniz, yaşayan tarih evi. Yakında cumartesi günleri de ziyaretçilerin gezmesine açılacak.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

-

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

-

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

-

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

-

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Parklar
Kadıköy'ün en gösterişli, bir o kadar dinlendirici ve eğlendirici parklarının ilk sıralarında yer alıyor Göztepe Özgürlük Parkı.

İçerisindeki yeşil alanlar, süs havuzları, girişindeki heykel, bir günün dolu dolu geçmesini sağlıyor. Göztepe Özgürlük Parkı'nda yürüyüş ve koşu parkurları da bulunuyor. Günün dilediğiniz vaktinde Özgürlük Parkı'ndaki koşu parkurlarında spor yapabilirsiniz. Parkta minikler de düşünülmüş ve oyun parkları yapılmış. Yani parkta yok yok!

Her yaşa hitap eden Göztepe Özgürlük Parkı'nda sıkılmak söz konusu bile olmaz.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'da bulunan Bahariye Caddesi, Kadıköy'ün en meşhur altı yolundan biridir. Bu cadde 1992 yılında trafiğe kapatılmıştır ve şu anda çekici görüntüsünün altında konuklarına yürüyüş yolu olmuştur.

Aynı zamanda 2003 yılından beri Kadıköy Moda tramvay hattı caddeden geçmektedir. İsmini bu bölgede yapılan bahariye törenlerinden aldığı söylenmektedir. Fakat resmi yazışmalarda bu caddenin adı General Asım Gündüz Caddesi olarak geçmektedir.

Canlılığını hiç kaybetmeyen Bahariye Caddesi, çevresindeki sinemalarla, dershaneleriyle ve yeme içme yerleriyle gezmek için tercih edilmektedir. Caddenin en önemli yapıtlarından biri 1926 yılında Süreyya Paşa'nın yaptırmış olduğu Süreyya Sineması'dır. Anadolu yakasında oturanların hayatında bir parça halini almış olan bu cadde, zaman geçirmek açısından fazla olan ziyaretçilerini severek konuk eder.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'da bulunan Fenerbahçe Parkı Kadıköy, Fenerbahçe\'de bulunmaktadır. Ağaçlarla kaplı olan park Fenerbahçe Spor Kulübü ve Kalamış Parkı'na yakındır.

Kadıköy Belediyesi'ne ait olan Fenerbahçe Parkı sıkılmayacağınız, aksine çok eğleneceğiniz ve güzel vakitler geçireceğiniz bir yerdir.

Parkın içinde beş tane kafeden istediğinizi seçebilir, eğlenceli vakitlerinize ilk adımı atabilirsiniz. Orada oturduğunuz an kalkmayı hiç istemeyeceksiniz. İnsana huzur verir ve manzarasıyla adeta mest olursunuz. Üstelik Kalamış Parkı gibi sevgilileri misafir etmeyi sever. Fenerbahçe Parkı'nın yanında alışveriş merkezide mevcuttur. İsterseniz bisikletle veya patenle parkın içinde dolaşabilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Günümüzde hala ibadete açık olan All Saints Moda Kilisesi, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. İstanbul Presbiteryan Kilisesi olarak da anılan kilise, Modalı İngilizler tarafından yapılmış olsa da dönemin tüccar ailelerinden biri olan Whittal ailesinin desteği büyüktür.

Kilise, Yusuf Kamil Paşa Sokak'ta bulunmasından dolayı kolay bir ulaşıma sahiptir. All Saints Moda Kilisesi, şehri süsleyen birçok tarihi ibadet yerinden sadece bir tanesidir. Kadıköy gezinizde All Saints Moda Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kilise, hem dış mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla mistik bir atmosferin içine çekecek sizleri. Kadıköy'de bulunduğunuz zamanlara Surp Takavor Kilisesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Haydarpaşa Tren Garı'nı ve Kadıköy Çarşısı'nı da dahil etmeyi unutmayın.

 • Tarihi Yerler
Tarihe adını yazdırmış olan ve Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir rol oynayan Kazım Karabekir Paşa adına, Kadıköy'ün Erenköy semtinde bir müze kurulmuştur.

Müze binası Kazım Karabekir Paşa'nın evidir esasında. Paşanın evi restore edilerek 2005 yılında müze olarak ziyaretlere açılmıştır. Kazım Karabekir Paşa Müzesi dört katlı bir yapıdır. Müzede 3500'den fazla eser bulunmakla birlikte; Kazım Karabekir'in portresi, madalyaları, kar ayakkabıları, kemanı, hatıra fotoğrafları, üniforması ve birçok kişisel eşyası sergilenmektedir.

Müze sadece Salı ve Perşembe günleri ziyaret edilebilmektedir. Ziyaretleri saatleri ise 09:00-16:30 arasıdır.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Balık tutkunları için vazgeçilmezi bir yer olan Kadıköy Balıkçılar Çarşısı, haftanın yedi günü boyunca tüm alışverişçilerine hizmet veriyor. Aynı zamanda bu çarşı Kadıköy Barlar Sokağı kadar da ünlüdür.

Mevsimine göre satılan balık çeşitleri arasında; Torik, Çupra, İstavrit, Hamsi ve Barbun gibi balıkları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Günün hemen hemen her saati balık severlerin oluşturduğu çarşı, en lezzetli balıkları damağınızla buluşturuyor. Meze almak istediğinizde burada bulunan şarküteriler sizleri bekliyor olacak. Balığı sevmeyenlerin bile hayranlığını kazanan lezzetli balıklar, her damağa dokunduğunda vazgeçilmez bir yer ediniyor. Bütçenize uygunluğuyla sizi zorlamayacak Kadıköy Balıkçılar Çarşısı sadece balıkları seçmenizi bekliyor.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul Kadıköy'de bulunan ve İstanbul-Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olan Haydarpaşa Tren Garı, devrin Osmanlı padişahı ll. Abdülhamit döneminde 1906-1908 yılları arasında yapılmıştır. Binanın inşaatı bir Alman şirketi tarafından gerçekleştirilmiştir. İki Alman mimar olan Otto Ritter ve Helmuth Conu adlı mimarların projesidir.

Haydarpaşa Tren Garı, yıllardır üzerine düşen görevi yerine getirerek milyonlarca insana kucağını açmıştır. Şehirler terkedilirken, şehirler keşfedilirken belki de en çok bu tarihi gar misafir etmiştir konuklarını. Tarihte büyük hasar gören Haydarpaşa Tren Garı, I. Dünya Savaşı sırasında gar deposunda bulunan cephanelere 1917'de yapılan bir sabotajla çıkan yangında büyük bir bölümü yanmıştır. O dönemde aslına uygun şekilde restore edilmiştir. 28 Kasım 2010 yılında çatısında çıkan yangından dolayı çatısı çökmüş ve tekrar büyük bir hasar meydana gelmiştir.

İşte bu yüzden çok şey görmüş geçirmiştir. Ama hala o yaşlı görüntüsüyle birlikte çoğu insanın anılarının geçtiği unutulmaz bir yer edinmiştir. Böylesine heybetli bir yapıya sahip olan Haydarpaşa Tren Garı, gidip görmeyenler için büyük bir kayıp olacaktır. Hayatının parçalarını anılarıyla birleştirenlerdenseniz, bir parçada Haydarpaşa Tren Garı'ndan ekleyin. O sizinle anı yaşamak için hala ayakta.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Haydarpaşa İskelesi'nin mimarı Vedat Bey tarafından yapılan Moda İskelesi, Adalar-Anadolu-Plaj seferleri hattına bağlı vapurların ilk iskelesi özelliğini taşımaktadır.

1916-1917 yılları arasında yapılmış olup; 1937 yılında şiddetli bir lodos sonucu ciddi hasar görmüştür. Kadıköy\'deki Moda İskelesi, günümüzde Beltur tarafından işletilen bir restoran ve kafeteryadır. Bir hafta sonunuzu Tarihi Moda İskelesi'nde güzel bir kahvaltıyla taçlandırabilir ve boğazın muhteşem manzarası eşliğiyle akşam saatlerinde, yeni lezzetleri damağınızla buluşturabilirsiniz.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un güzellikleri arasında kendini gösteren Kalamış Parkı, Kadıköy ilçe sınırları içerisindedir.

Bostancı istikametine kadar uzanan park, içinde muhtarlık sarayını, birkaç bankı ve çocuk parkında oluşmaktadır. Aynı zamanda futbol, tenis ve basketbol sahalarıyla ilgi görmektedir Kalamış Parkı.

Burada bulunan bir bölgeye daha Kalamış Parkı denilmektedir. Bu bölgede Kalamış Marina'nın devamı bulunmaktadır. Yat otoparkı tarafında oldukça geniş bir alana sahiptir. Burada gezinti yerleri vardır. Yıllardır adına Kalamış Parkı denilen yer öyle güzeldir ki, sanki eskiden buranın başka bir ismi varmış ve unutulup Kalamış ismi almış gibi.

Özellikle eski dönemlerde sevgilileri buluşturan Kalamış Parkı, aynı görevini hala sürdürmekte. Buraya gelip eski anılarınızı tazeleyebilir yada yeni anılar biriktirebilirsiniz.

 • Aktivite - Eğlence
İstanbul'un köklü tarihinde kendine yer edinen Kadıköy Çarşısı, şüphesiz ki en keyif veren gezilerin başında gelir. İstanbul otellerinde konaklama fırsatı bulduysanız hemen bu çarşıyı ziyaret edin.

18. yüzyıldan itibaren Türkler ve Rumların yaşamlarını ve ticaret hayatlarını oluşturan çarşı, sonraki dönemlerde Ermenilere de ev sahipliği yaparak her dinden insana yuva olmuştur. Daha o dönemlerde ticaret merkezi haline gelen Kadıköy Çarşısı, günümüzde hem alışveriş yeri olmaya devam ediyor hem de turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Üstelik sadece yerli değil yabancı turistlerin de ilgi alanı durumda.

Kadıköy Çarşısı'ndaki, balıkçılar, eski kitapçılar, nostaljik dükkanlar, kafeler, lokantalar, antikacılar, cami ve kilise gibi yapıtlar arasında eğleneceğiniz bir geziye hemen adım atmanızı öneririz. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız bir hafta sonunuzu Kadıköy Çarşısı'nda geçirebilir, ya da turist olarak geldiyseniz gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

Şehrin tarih kokan havasında yapacağınız gezinize, Moda İskelesi'ni, Haydarpaşa Tren Garı'nı ve İstanbul Oyuncak Müzesi'ni dahil edebilir; Bağdat Caddesi'nde dostlarınızla zaman geçirebilirsiniz.