Kadıköy tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kadıköy ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kadıköy tanıtım sayfası.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

“'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy için gezilecek yer tavsiyeleri (5)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

Ece Kaya - 16 Mayıs 2013, Perşembe 10:28

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mehmet can güvenmez - 20 Şubat 2015, Cuma 17:20

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mesude Çakır - 28 Ocak 2014, Salı 09:54

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

Özkan Hacıoğlu - 28 Mayıs 2012, Pazartesi 09:48

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

Özkan Hacıoğlu - 10 Şubat 2013, Pazar 21:33

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son YorumlananlarKelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Haydarpaşa İskelesi'nin mimarı Vedat Bey tarafından yapılan Moda İskelesi, Adalar-Anadolu-Plaj seferleri hattına bağlı vapurların ilk iskelesi özelliğini taşımaktadır.

1916-1917 yılları arasında yapılmış olup; 1937 yılında şiddetli bir lodos sonucu ciddi hasar görmüştür. Kadıköy\'deki Moda İskelesi, günümüzde Beltur tarafından işletilen bir restoran ve kafeteryadır. Bir hafta sonunuzu Tarihi Moda İskelesi'nde güzel bir kahvaltıyla taçlandırabilir ve boğazın muhteşem manzarası eşliğiyle akşam saatlerinde, yeni lezzetleri damağınızla buluşturabilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Günümüzde hala ibadete açık olan All Saints Moda Kilisesi, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. İstanbul Presbiteryan Kilisesi olarak da anılan kilise, Modalı İngilizler tarafından yapılmış olsa da dönemin tüccar ailelerinden biri olan Whittal ailesinin desteği büyüktür.

Kilise, Yusuf Kamil Paşa Sokak'ta bulunmasından dolayı kolay bir ulaşıma sahiptir. All Saints Moda Kilisesi, şehri süsleyen birçok tarihi ibadet yerinden sadece bir tanesidir. Kadıköy gezinizde All Saints Moda Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kilise, hem dış mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla mistik bir atmosferin içine çekecek sizleri. Kadıköy'de bulunduğunuz zamanlara Surp Takavor Kilisesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Haydarpaşa Tren Garı'nı ve Kadıköy Çarşısı'nı da dahil etmeyi unutmayın.

 • Aktivite - Eğlence
İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Kadıköy Barlar Sokağı, Kadife Sokak'ta bulunmaktadır.

Kadife Sokak'ta konumlanan barlar ve kafeler burayı barlar sokağı olarak adlandırmıştır. İstanbul'da eğlence yerleri arasında bilinmekle birlikte fazlasıyla ziyaretçisi vardır.

Barların karşılıklı dizilişi sokağa hakim olmuş ve bu sokağın nostaljik görüntüsüne renk katmıştır. Eftelya Nargile, Lal, Trip, Kahve Bahane, Reks Büfe, Masal Evi, Zincir ve diğer tüm barlarıyla eğlencenin doruklarına çıkarıyor. Güzel bir kutlamanız varsa ya da sadece dostlarınızla stres atmak istiyorsanız Kadıköy Barlar Sokağı'nı tercih edip, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kazanılan kupalar sonucunda kurulan Fenerbahçe Müzesi, 100 yıllık tarihine sığdırdığı önemli ödülleriyle yeni misafirlerini bekliyor.

Fenerbahçe'nin 1910 yılında kazandığı ilk kupanın ardından oluşan müze fikri, sonraki dönemlerde kupaların artmasıyla hayata geçirilmiştir. 1913 yılında spor kulübünün kupası 10'a yükselince küçük bir vitrin yapılmış, 1932 yılında ise 150 kupaya sahip olması bir odanın düzenlenmesine sebep olmuştur. Fakat 1932 yılında çıkan bir yangınla tüm kupalar yanmıştır.

Yangının ardından Fenerbahçe Müzesi tekrar sıfırdan kuruldu. Müzedeki kupalar, şiltler ve plaketler 1932 yılından sonra biriktirilmiştir. Fakat onca yıl resmilik kazanmaya müze, 2005 yılında resmen açıldı ve ziyaretçileriyle buluştu.

Müzede sadece kupalar ve plaketler yok. Fenerbahçe'nin ilk kuruluş toplantısına ait eşyalar, orijinal formalar, kulüp piyango biletleri, eski maç biletleri, eski üye kartları da müzenin önemli parçaları arasında.

Müze, Kadıköy\'deki Şükrü Saraçoğlu Stadyumu\'nda bulunuyor.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'da olan Yoğurtçu Parkı, Kadıköy'ün ziyaret edilesi yerlerinden biridir. Son zamanlarda yenilenen Yoğurtçu Parkı, Kurbağalıdere'ye ve Fenerbahçe Parkı'na yakın ünlü parklardandır.

İçinde orantısız bir şekilde yapılmış ama aslında çok estetik duran heykel bulunmaktadır. Önceki popülerliğini kaybetmiş olsa da hala görülesi manzarası vardır. Kadıköy Belediyesi'nin çalışmalar yaptığı park, modern bir görüntüye kavuşmuştur. Popülerliğini tekrar kazanması adına, çocuk oyun parkları, koşu parkurları ve yürüme alanları yapılmıştır. Dinlenme, gezinti ve buluşma yeri olan Yoğurtçu Parkı, güzel bir gezi planında başlanılması gereken yerlerdendir. Bu gezinizde Fenerbahçe Parkı ve Kalamış Parkı'nı da gezebilirsiniz.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki bir semte ismini veren Kurbağalıdere, küçük derelerin aktığı aktığı büyük bir havzaya sahiptir.

Şerifali Gecekondu Önleme Bölgesinden Moda'ya doğru uzanmaktadır. Bu bölgedeki 10'dan fazla dere Kurbağalıdere'ye bağlanır. Ayvacık Deresi, Ünalan, Sazlıdere, Acısu Deresi ve Kargadere bu derelerden birkaçıdır. 1700'lü senelerden sonra şehzadelerin ve paşaların konaklama alanı olarak kullanılmış olup, uzunluğu 67.680 metredir. 1900'lü yıllarda ise eğlence açısından oldukça yükselen bir dönem yaşamıştır. İstanbul'da unutulan bir değer olan Kurbağalıdere, yaşlı görüntüsüyle her yaş grubundan insanı ziyaretine bekliyor.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Yazar-şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında kuruldu. Oyuncakların hikayeleri ile dünya tarihini birleştiren İstanbul Oyuncak Müzesi mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Şair-yazar Sunay Akın\'ın projesi olan bu müze, 20 yılda dünyanın farklı yerlerinden toplanan 1000\'den fazla oyuncakla kurulmuş. Günümüzde ise sergilenen oyuncak sayısı 4000\'den fazla. Müze binası sanatçının ailesine ait beş katlı tarihi bir konak.

Müzede sergilenen oyuncakların tamamı da sanatçının kitaplarından, sahnelediği oyunlarından ve televizyon programlarından elde ettiği telif gelirleriyle satın alınmış.

2010 ve 2011 yıllarında \"Avrupa\'nın En İyi Müzesi\" yarışmasında ödüle aday gösterilen müzede aynı zamanda atölye ve gösteri gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Müzeyi pazartesi günleri dışında hafta içi 09:00-18:00, hafta sonu 09:30-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 216 359 45 50
Adres: Ömerpaşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:17 Göztepe, Kadıköy - İSTANBUL
Web: www.istanbuloyuncakmuzesi.com

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Erenköy'de bulunan Galip Paşa Camii, 19. yüzyıl eserlerinden biridir. 1898 yılında inşa edilmiş olup, Sultan Aziz ve Sultan Hamit döneminde valilikle görevlendirilen Galip Paşa tarafından yaptırılmıştır.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız ve İstanbul otellerinin birinde şimdiden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız, Tarihi Yarımada'daki gezeceğiniz yerlere Galip Paşa Camii'ni de dahil edebilirsiniz.

İstanbul otel kategorisinde butik oteller, pansiyonlar ve lüks oteller bulunuyor. İstanbul tatilinizde şehrin en çok gezilen yerleri arasındaki Topkapı Sarayı'nı, Sultanahmet Camii'ni ve Yerebatan Sarnıcı'nı ziyaret edebilir ve şehrin her köşesini keşfederek uzun bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bu yolculuğunuza Galip Paşa Camii de mutlaka dahil olmalı.

 • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunuyor Fenerbahçe Adası. Aslında burası eskiden Marmara Denizi'ne uzanan bir burundu ve ismi de Fenerbahçe Burnu olarak anılıyordu. Ancak Fenerbahçe Yat Limanı'nın inşa edilmesiyle birlikte, karayla olan bağlantısı kesildi ve ada halini aldı.

O günden sonra Fenerbahçe Adası ismini alan ada, bir araç ve bir yaya köprüsü olmak üzere, iki köprüyle karaya bağlanmış durumda.

Fenerbahçe Adası üzerinde, Fenerbahçe Parkı, Fenerbahçe Feneri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Konukevi yer alıyor. Adaya toplu ulaşım ile ulaşmak isterseniz Kadıköy'den FB1 ve FB2 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Özel teknelerle deniz yolu ulaşımıyla da ulaşmak mümkün Fenerbahçe Adası'na.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Fenerbahçe Adası'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul; kiliseleriyle, camileriyle, sinagoglarıyla ve manastırlarıyla zengin tarihini gözler önüne serer. Her köşesi yeni bir keşif yeri, her noktası ayrı bir gezi alanı… İstanbul'da tatil planları yapıyorsanız, uzun bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. İstanbul'un gezilecek yerlerini detaylı bir şekilde daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi bahsedeceğimiz yer, Kadıköy'ün tarihi yapılarından biri, Surp Takavor Kilisesi.

Muvakkithane Caddesi üzerinde bulunan kilise, yapıldığı ilk dönemlerde Surp Asdvadzazin ismiyle anılmaktaydı. Fakat 1855 yılında geçirdiği bir yangının ardından Erzurumlu Murat Garabetyan tarafından yenilenince Surp Takavor ismi ile tekrar ibadete açılmıştır. Surp Takavor'un kelime anlamı Aziz Kral'dır. Ermeni kilisesi olmasına rağmen Ermeni mimarisinden uzaktır.

İstanbul'da her geçen gün gezilecek yeni bir yer keşfedersiniz. Surp Takavor Kilisesi, çok bilinmese de gidip görülecek tarihi mekanlardan biridir. Kadıköy'deki Moda İskelesi, Bağdat Caddesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezeceğiniz yerler arasında olabilir.
Reklam 10 saniye sonra kapanacaktır. Kapat