Kadıköy tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kadıköy ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kadıköy tanıtım sayfası.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular’a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy ilçesi, upuzun sahil şeridi ile İstanbullular'a tadına doyulmaz deniz manzaraları sunmaktadır.

“'Kadıköy”' denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Moda'dır. Geçmişte pek çok köşkeve yalıya ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde sahil şeridini kayalıklara, çay bahçelerine ve apartmanlara bırakmış olsa da hala eski güzelliğini koruyor.

Kadıköy'den başlar, Kalamış'a kadar uzanır Moda sahili. Burada bisiklete binmek ve yürümek büyük bir keyiftir. İstanbul'un gürültülü karmaşasından uzaklaşmak için harika bir kaçış noktasıdır.

Bahariye ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Burada dünyaca ünlü markaların dükkanlarından irili ufaklı esnaf mağazalarına kadar pek çok alışveriş yerini bir arada bulmak mümkündür. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu pek çok restoran ve kafeyle İstanbullular'ın buluşma yeridir Bahariye Caddesi.

Haydarpaşa, yine Kadıköy'e gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken bölgelerdendir. Haydarpaşa Tren Garı muhteşem bir mimariye sahiptir ve köklü bir tarihi vardır. Birçok filme de doğal bir stüdyo oluşturan bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kadıköy'de birçok sinema ve tiyatro bulunur. Özellikle Bahariye Caddesi'nde sinema ve tiyatrolar ağırlıktadır. Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Bostancı Gösteri Merkezi ilçenin başta gelen kültür merkezleri arasında yer alır.

Bağdat Caddesi ise Kadıköy'ün en lüks kesimini oluşturur. Burada çok lüks mağazalar, kafeler ve restoranlar bulunur. Özellikle Anadolu Yakası'nda ikamet edenlerin vazgeçilme adresi olan Bağdat Caddesini hem gündüz hem de gece görmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Sahil Yolu'na inerek Marmara Denizi'nde güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Kadıköy için gezilecek yer tavsiyeleri (5)

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kadıköy Çarşısı
Kadıköy Çarşısı

Ece Kaya - 16 Mayıs 2013, Perşembe 10:28

Kadıköy Çarşısı

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mehmet can güvenmez - 20 Şubat 2015, Cuma 17:20

Mehmet can güvenmez tarafından...

Yarın oradayım. O atmosferi ben de tadacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kadıköy Barlar Sokağı
Kadıköy Barlar Sokağı

Mesude Çakır - 28 Ocak 2014, Salı 09:54

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy'ün en güzel ve en hareketli sokağı. Sokağın atmosferi güzel, müdavimleri güzel, mekanları güzel. Bırakın Kadıköy'ü, İstanbul'da tek geçerim bu sokağı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bağdat Caddesi
Bağdat Caddesi

Özkan Hacıoğlu - 28 Mayıs 2012, Pazartesi 09:48

Bağdat Caddesi

Dünyada eşi benzeri nadir görünen caddelerden biridir. Zira hem cadde üzerindeki mekan ve mağazaların kalitesi, hem de bu kadar uzun bir cadde gerçekten çok az dünyada. Her ne kadar o kadar büyük ve o kadar pahalı mağazaları olmasa da Bağdat Caddesi bana, Londra'da bulunan Oxford Street'i anımsatıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan Kültür Merkezi

Özkan Hacıoğlu - 10 Şubat 2013, Pazar 21:33

Cadde'nin kültür mekezi

AVM dışında sinema ya da biraz yürüyerek tiyatroya gitmek isterseniz Bağdat Caddesi'ne yakın muazzam bir yer. Barlar Sokağı yakınında, caddenin yanı başında ferah bir kültür merkezi. Salonlar küçük; ancak ferah. Çıkışta hemen sokağa çıkabildiğiniz için tercih edilebilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son YorumlananlarKelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Kadıköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Aramanızla ilgili olarak

Toplam 30 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En iyi sonuca göre listele En iyi sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Günümüzde hala ibadete açık olan All Saints Moda Kilisesi, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. İstanbul Presbiteryan Kilisesi olarak da anılan kilise, Modalı İngilizler tarafından yapılmış olsa da dönemin tüccar ailelerinden biri olan Whittal ailesinin desteği büyüktür.

Kilise, Yusuf Kamil Paşa Sokak'ta bulunmasından dolayı kolay bir ulaşıma sahiptir. All Saints Moda Kilisesi, şehri süsleyen birçok tarihi ibadet yerinden sadece bir tanesidir. Kadıköy gezinizde All Saints Moda Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kilise, hem dış mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla mistik bir atmosferin içine çekecek sizleri. Kadıköy'de bulunduğunuz zamanlara Surp Takavor Kilisesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Haydarpaşa Tren Garı'nı ve Kadıköy Çarşısı'nı da dahil etmeyi unutmayın.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Nice şarkılara, şiirlere, romanlara konu olan İstanbul, göz dolduran tarihiyle yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapar. Bu güzel şehirde gezip görülecek çok yer vardır. Birçoğunu da sitemizde hazırlayıp sizlere sunduk.

Şimdiki durağımız ise Zihni Paşa Camii. Erenköy'de bulunan Zihni Paşa Camii, Erenköy İstasyon Camii olarak da anılmaktadır. II. Abdülhamit döneminde Ticaret ve Nafia Nazırı olan Mustafa Zihni Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Bu muazzam yapı 1905 yılından bu yana günümüze kadar ulaşmış olup; mimarı Vedat Tek'tir.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız Zihni Paşa Camii'ni ziyaret yerlerinize dahil edebilirsiniz. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız bir hafta sonunda camiyi gezebilirsiniz. Kadıköy'ün tarihine ışık tutan yapılar arasındaki Surp Takavor Kilisesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezebileceğiniz diğer yerlerden sadece birkaçıdır.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un en eski sinagoglarından biri olan Hemdat İsrael Sinagogu, Kadıköy'deki Yeldeğirmeni mevkiinde bulunmakta.

Hemdat İsrael Sinagogu, 1899 yılında inşa edilmiştir. Bölgeye o dönemlerde Yahudiler sinagog, Rumlar ise kilise yapmak istemiş, Sultan Abdülhamit de sinagog yapılmasına izin vermiştir. Bunun üzerine Yahudiler Sultan Abdülhamit'e teşekkürlerini sunmak için sinagogun adını, Arapça köken olan Hamd ile aynı anlama gelen Hemdat koymuşlardır.

Şehrin görülmeye değer yapılarından biri olan Hemdat İsrael Sinagogu, Kadıköy'ün tarihi atmosferinde sağlamlığını hala koruyor. Sadece Hahambaşılıktan alınan izinle ziyaret edilebiliyor.

 • Parklar
İstanbul'un en ünlü caddelerinden biri özelliği taşıyan Bağdat Caddesi, Kadıköy ilçe sınırları içinde bulunmaktadır.

Karizmatik görüntüsü altında buraya gelen insanlara ev sahipliği yapmakla birlikte, görenlere “'cadde demek buymuş”' dedirten bir etkisi vardır.

Bağdat Caddesi'nde istediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Doyasıya alışveriş yapabilir, caddeyi turlayabilir, banklarda oturabilir ve zevkli zamanlar yaşayabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizle gittiğinizde daha bir güzel olur Bağdat Caddesi. Genç, yaşlı, çocuk hiç fark etmez; gece, gündüz gezip de keyif alınası bir yerdir. Herkesin caddesidir Bağdat. Hiç ayırmaz konuklarını, hepsini aynı sıcaklıkla sahiplenir; çünkü herkesten farklı duygular alıp saklar. Belki de misafir ettiği konuklarını bu kadar sahiplenmesinin sebebi de budur.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul; kiliseleriyle, camileriyle, sinagoglarıyla ve manastırlarıyla zengin tarihini gözler önüne serer. Her köşesi yeni bir keşif yeri, her noktası ayrı bir gezi alanı… İstanbul'da tatil planları yapıyorsanız, uzun bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. İstanbul'un gezilecek yerlerini detaylı bir şekilde daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi bahsedeceğimiz yer, Kadıköy'ün tarihi yapılarından biri, Surp Takavor Kilisesi.

Muvakkithane Caddesi üzerinde bulunan kilise, yapıldığı ilk dönemlerde Surp Asdvadzazin ismiyle anılmaktaydı. Fakat 1855 yılında geçirdiği bir yangının ardından Erzurumlu Murat Garabetyan tarafından yenilenince Surp Takavor ismi ile tekrar ibadete açılmıştır. Surp Takavor'un kelime anlamı Aziz Kral'dır. Ermeni kilisesi olmasına rağmen Ermeni mimarisinden uzaktır.

İstanbul'da her geçen gün gezilecek yeni bir yer keşfedersiniz. Surp Takavor Kilisesi, çok bilinmese de gidip görülecek tarihi mekanlardan biridir. Kadıköy'deki Moda İskelesi, Bağdat Caddesi ve Haydarpaşa Tren Garı gezeceğiniz yerler arasında olabilir.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Erenköy'de bulunan Galip Paşa Camii, 19. yüzyıl eserlerinden biridir. 1898 yılında inşa edilmiş olup, Sultan Aziz ve Sultan Hamit döneminde valilikle görevlendirilen Galip Paşa tarafından yaptırılmıştır.

İstanbul'a tatil için gelmeyi planlıyorsanız ve İstanbul otellerinin birinde şimdiden rezervasyonunuzu yaptırdıysanız, Tarihi Yarımada'daki gezeceğiniz yerlere Galip Paşa Camii'ni de dahil edebilirsiniz.

İstanbul otel kategorisinde butik oteller, pansiyonlar ve lüks oteller bulunuyor. İstanbul tatilinizde şehrin en çok gezilen yerleri arasındaki Topkapı Sarayı'nı, Sultanahmet Camii'ni ve Yerebatan Sarnıcı'nı ziyaret edebilir ve şehrin her köşesini keşfederek uzun bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bu yolculuğunuza Galip Paşa Camii de mutlaka dahil olmalı.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un geçmişinin bir parçası olan Filizli Köşk, Kadıköy'ün Göztepe semtinde bulunmaktadır. Yeşil bir bahçe içinde tarihini sergileyen Filizli Köşk, Yıldız Sarayı'nda görevli olan Tahsin Paşa'ya aittir.

19. yüzyıl eserleri arasında olup, mimarisi Art-Nouveau tarzındadır. Fakat birçok kez sahibinin değişmesinden ve yapılan yenilemelerden sonra tarzından biraz uzaklaşmıştır.

Günümüzde restore edilerek sosyal tesis olarak hizmet vermektedir. Filizli Köşk'ü bir hafta sonu ziyaret edebilir, İstanbul'un tarihine bir adım daha yaklaşabilirsiniz. İstanbul Oyuncak Müzesi de Göztepe'de gezebileceğiniz noktalar arasında.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy-Kozyatağı'nda bulunan Kriton Curi Parkı, gün içerisinde dinlenmek isteyenlerin ve beton yığınları içinde yeşillik arzu edenlerin ilk uğrak yerlerinden biridir.

Yürüyüş ve spor yapmak, kitap okumak, dinlenmek ve birçok aktivitenin yapılabildiği Kriton Curi Parkı, yeşillikler arasında, her şeyden uzaklaşabileceğiniz sayılı yerler arasındadır. İçinde küçük yapay bir küçük dere ve çay bahçesi bulunuyor.

İstanbul'un görülmesi gereken yerlerinden olan bu nokta sizi fazlasıyla dinlendirecek. Kendinizi kalabalıktan uzaklaştırmak istediğinizde Kriton Curi Parkı sizleri bekliyor olacak. Kadıköy gezi listeniz, Göztepe Parkı'nı, Bağdat Caddesi'ni, Kalamış Parkı'nı, Fenerbahçe Parkı'nı ve Haydarpaşa Tren Garı'nı ekleyebilirsiniz.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kadıköy'ün en gösterişli, bir o kadar dinlendirici ve eğlendirici parklarının ilk sıralarında yer alıyor Göztepe Özgürlük Parkı.

İçerisindeki yeşil alanlar, süs havuzları, girişindeki heykel, bir günün dolu dolu geçmesini sağlıyor. Göztepe Özgürlük Parkı'nda yürüyüş ve koşu parkurları da bulunuyor. Günün dilediğiniz vaktinde Özgürlük Parkı'ndaki koşu parkurlarında spor yapabilirsiniz. Parkta minikler de düşünülmüş ve oyun parkları yapılmış. Yani parkta yok yok!

Her yaşa hitap eden Göztepe Özgürlük Parkı'nda sıkılmak söz konusu bile olmaz.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kazanılan kupalar sonucunda kurulan Fenerbahçe Müzesi, 100 yıllık tarihine sığdırdığı önemli ödülleriyle yeni misafirlerini bekliyor.

Fenerbahçe'nin 1910 yılında kazandığı ilk kupanın ardından oluşan müze fikri, sonraki dönemlerde kupaların artmasıyla hayata geçirilmiştir. 1913 yılında spor kulübünün kupası 10'a yükselince küçük bir vitrin yapılmış, 1932 yılında ise 150 kupaya sahip olması bir odanın düzenlenmesine sebep olmuştur. Fakat 1932 yılında çıkan bir yangınla tüm kupalar yanmıştır.

Yangının ardından Fenerbahçe Müzesi tekrar sıfırdan kuruldu. Müzedeki kupalar, şiltler ve plaketler 1932 yılından sonra biriktirilmiştir. Fakat onca yıl resmilik kazanmaya müze, 2005 yılında resmen açıldı ve ziyaretçileriyle buluştu.

Müzede sadece kupalar ve plaketler yok. Fenerbahçe'nin ilk kuruluş toplantısına ait eşyalar, orijinal formalar, kulüp piyango biletleri, eski maç biletleri, eski üye kartları da müzenin önemli parçaları arasında.

Müze, Kadıköy\'deki Şükrü Saraçoğlu Stadyumu\'nda bulunuyor.
Reklam 10 saniye sonra kapanacaktır. Kapat